Dzieci z autyzmem terapia

Dzieci z autyzmem terapia (10)
Dzieci z autyzmem terapia
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

Dzieci z autyzmem terapia (10)Autyzm to zaburzenie rozwojowe, które wiąże się z funkcjonowaniem mózgu. Choroba ta ma wiele postaci i różny przebieg u poszczególnych osób.
We wczesnym dzieciństwie bardzo trudno jest zauważyć objawy autyzmu, dlatego bardzo często rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że ich maluch jest chory. Z czasem jednak u dziecka pojawiają się cechy, które już zwracają uwagę, na przykład problemy z mową. Dziecko autystyczne nie okazuje także uczuć, nie przytula się do mamy i ma ogromne trudności w kontaktach z ludźmi. Sprawia wrażenie, jakby żyło we własnym świecie. Nie reaguje na słowa, tak jakby nic nie słyszało lub odwrotnie – reaguje krzykiem. Wśród objawów tej choroby występuje także potrzeba powtarzania niektórych czynności w tej samej kolejności. Objawy mogą występować u dzieci w różnym nasileniu, czasami są bardzo słabo widoczne.
W przypadku jednak stwierdzenia choroby konieczna jest terapia. Polega ona po pierwsze na przygotowaniu rodziców, a dopiero potem na rozszerzeniu form kontaktu z dzieckiem oraz jego stymulacji do kontaktów społecznych.
Wiele praktycznych porad dotyczących leczenia autyzmu znajdziemy na stronach internetowych pod hasłem „Dzieci z autyzmem terapia”.

Ciekawe wpisy tematyczne związane z medycyną:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: