Jak uniknąć otyłości?

medycyna (24)
Jak uniknąć otyłości?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (24)Otyłość jest uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. Zbyt wysoka waga nie tylko utrudnia poruszanie się, ale także w dużym stopniu zwiększa ryzyko zachorowania na wiele bardzo poważnych dolegliwości.

Zdrowie osób otyłych jest narażone na groźne komplikacje przede wszystkim ze względu na problemy z układem krwionośnym, a także rozwój cukrzycy. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie nadmiernemu wzrostowi masy ciała przez odpowiednią dietę, a także dzięki systematycznym ćwiczeniom.

Niestety medycyna nie zna leku na otyłość. Osoby, które znajdują się w stanie zagrożenia życia mogą skorzystać z różnego rodzaju operacji polegających na redukcji żołądka. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie jest bardzo inwazyjne i jak każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą określone ryzyko w postaci komplikacji. Dlatego najlepszym rozwiązanie jest przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia, który pozwoli na skuteczne zapobieganie rozwojowi otyłości i jej następstwom.

Ciekawe wpisy tematyczne związane z medycyną:

About the author /


Related Articles

1 komentarz

Inne wpisy: