Nadwaga i otyłość

rp_zdrowie42.jpg
Nadwaga i otyłość
1 vote, 8.00 avg. rating (79% score)

rp_zdrowie42.jpgOdżywianie ma niezaprzeczalny wpływ na nasz dobrostan fizyczny i psychiczny. Nadwaga i otyłość to nie tylko defekty estetyczne. Nadmiar kilogramów negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Tkanka tłuszczowa widziana na zewnątrz często koreluje z miażdżycą wewnątrz naczyń.

Nie trzeba być lekarzem, żeby wiedzieć, że „tłuszcz” w naczyniach nie jest dla nas korzystny. Zwężenie naczyń prowadzi do niedokrwienia ważnych narządów, takich jak mózg czy serce. Uszkodzenie tych organów z pewnością pogorszy nasze zdrowie. Choroba niedokrwienna serca, udar, niedokrwienie kończyn to poważne choroby, które mogą prowadzić do niepełnosprawności.

Nadwaga i otyłość – jak jeszcze wpływają na nasze zdrowie? Powszechnie wiadomo, że nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, tzw. otyłość brzuszna bądź centralna sprzyja cukrzycy typu 2. Zwykle wiąże się ona z występowaniem zespołu metabolicznego. Aby uniknąć tych ciężkich chorób i polepszyć zdrowie konieczne jest utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Warto więc zgubić nadmierne kilogramy jak najszybciej.

——————————
źródło: www.zagrywajmy.pl

Ciekawe wpisy tematyczne związane z medycyną:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: