Polskie dzieci tyją

medycyna (17)
Polskie dzieci tyją
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

medycyna (17)W ciągu kilku ostatnich miesięcy w prasie pojawiły się alarmujące artykuły, mówiące o tym, że polskie dzieci znalazły się na czele rankingu w zakresie tempa przybierania na wadze. Co trzeci jedenastolatek ma nadwagę lub jest otyły. Można sobie zadać pytanie, czy rodziców tych dzieci nie obchodzi ich zdrowie?

Nadwaga, a później otyłość, biorą się ze złych nawyków żywieniowych, z którymi nie radzi sobie medycyna. Dzieci jedzą zbyt dużo słodyczy, chętnie sięgają po niezdrowe przekąski, a ich aktywność fizyczna ogranicza się do pójścia do szkoły czy do aktywności w ramach zajęć wf. W tym drugim przypadku rośnie również liczba dzieci, które przedstawiają w szkole odpowiednie zaświadczenia i są zwalniane z obowiązkowych ćwiczeń fizycznych.

Nadwaga dziecka może się zamienić w otyłość u dorosłego, przy czym leczenie otyłości jest dużo bardziej skomplikowane. W wielu przypadkach nie wystarcza jedynie zmiana diety na bardziej zdrową oraz uwzględnianie aktywności fizycznej w codziennym życiu. Otyłość sprzyja również zachorowaniom na wiele chorób przewlekłych.

Ciekawe wpisy tematyczne związane z medycyną:

About the author /


Related Articles

1 komentarz

  1. Marta

    Negatywnie oceniam ten artykul.

Inne wpisy: